Átadták a Pro Cultura Keszthely díjat

2009. január 23. (péntek)

A Magyar Kultúra Napja tiszteletére rendezett városi ünnepségen került sor a Pro Cultura Keszthely díj átadására a Balaton Színházban. Manninger Jenő, a Zala Megyei Közgyűlés elnökének ünnepi beszédét követően Ruzsics Ferenc polgármester és Csótár András, az önkormányzat Oktatási és Kulturális Bizottságának elnöke átadta a Pro Cultura Keszthely díjat. A város legnagyobb kulturális elismerését Török Tibor, a Népviseletes Babamúzeum vezetője kapta.

Az 1999-ben nyílt múzeum Európa egyik legnagyobb viselettörténeti gyűjteménye, mely a múlt századi magyar viseletkultúrán túl bemutatja Magyarország népi, kultikus és gazdasági építészetét is. Létrehozóinak legfontosabb célja, hogy a magyarokat megismertessék saját népüknek a világon egyedülállóan szép népművészetével, és a külföldieknek is hiteles tájékoztatást adjanak az országról, ahova érkeztek. A Babamúzeum kiállítási anyaga fontos helyet tölt be a város és a térség kulturális kínálatában, ezért döntött úgy a keszthelyi képviselő-testület, hogy ezzel a rangos kitüntetéssel ismeri el a múzeum vezetőjének munkáját.