Fel kell tüntetni a házszámokat!

2023. október 6. (péntek)

A házszámok feltüntetésére hívja fel a figyelmet a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.

A látható és olvasható házszámok kihelyezése mindenki érdeke, a mentők, a postások és a szállítók is így találják meg a keresett címeket. A társaság egy, a helyi önkormányzatokról szóló törvényre hivatkozva tájékoztatja a lakosságot, hogy minden házszámmal ellátott épületen a tulajdonosnak fel kell tüntetnie a jelzést. A hiányzó házszámok ugyanis jelentősen megnehezítik a közművek közvetlen személyes kapcsolatot igénylő munkájának az ellátását, mint a vízmérők leolvasását, a lejárt mérők cseréjét és a bekötések ellenőrzését.

„A társaságunknak a működési területén jelenleg több mint 856 ezer felhasználási helyet tartunk nyilván. Ez egy jelentős szám. És ugye ezeknek a vonatkozásában az említett munkafolyamatoknak a gazdaságos és hatékony elvégzéséhez precíz előkészítő munkára van szükség. Ezt a munkatársaim minden esetben meg is teszik, de számos esetben előfordul, hogy meghiúsulnak ezek a munkák, méghozzá olyan banális ok miatt, hogy bizony az ingatlantulajdonosok elfelejtik vagy elmulasztják feltüntetni a házszámot az ingatlanjaikon.”  – fogalmazott Lakatos Edina szóvivő.