Helyi művészek mutatkoztak be a KultUdvarban

2024. szeptember 23. (hétfő)
KesztHelyi identitás

Idén is megrendezték Keszthelyen a KultUdvar programot a Goldmark-ház udvarában. A kultúra, a művészet és a történelem közös őszi ünnepe itt immár tradíció. Idén egy fiatal festő mutatkozott be a közönségnek, a színpadon pedig Gerendás Péter és az Ivett & Jazz Boys koncertezett. Közben a Zsinagógát és a Bibliai Kertet is meg lehetett tekinteni.

Vasárnap az Ivett & Jazz Boys lépett fel a KultUdvar rendezvényén. A Magyar Kultúráért Alapítvány támogatásával, a Civil a Civilekért Egyesület pályázatának köszönhető a program. Az Ivett & Jazz Boys könnyű dallamai a Goldmark-ház udvarában csendültek fel – itt Nagy Fruzsina önálló festménykiállítását is meg lehetett tekinteni. „Nagyon tetszett a kiállítás. Tegnap is itt voltam, tegnap is megnéztem. Most több időm volt rá. Színvonalas, színes, illik a Balatonhoz is, mivel tengeri képek is vannak, és ezek a képek még emlékeket is idéznek bennem” – így vélekedett az egyik látogató, Csepregi Andrásné.

A képek alkotója, Nagy Fruzsina a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kaposvári Rippl-Rónai Művészeti Karán a képalkotás festő, grafikus szakán tanul, ebben a tanévben diplomázik. Általában tájképeket készít, ebben híres nagypapája, Dore Nagy Aladár emléke és tehetsége inspirálja őt. Számítógéppel design-tervezést is végzett keszthelyi, balatongyöröki, budapesti éttermeknek, kávézóknak is. Így vallot magáról: „3 éves korom óta már nagyon érdekel a rajzolás és a festészet, viszont általános iskolától kezdett el komolyabban érdekelni. Akkor már a tanáraim is felfigyeltek arra, hogy erre komolyabban rá kellene feküdnöm. Amiket képeket most idehoztam – 24-et hoztam -, több technikával készültek, akvarellek, pasztellek és akril festékkel készítem őket.”

Nagy Fruzsinának ez volt az első önálló kiállítása. A program szervezője úgy véli: róla még biztosan sokat hallunk majd a jövőben. A KultUdvar – egyrészt – ezért is jött létre: teret ad a helyi, kevésbé ismert művészeknek a bemutatkozásra. „Az a célja ennek a két napos rendezvénynek, hogy megmutassuk a helyi művészek értékeit, növeljük a helyi identitást és bemutassuk a zsinagógát. Nagyon sok keszthelyi még nem járt a zsinagógában és a bibliai kertben, úgyhogy részükre szeretnénk biztosítani lehetőséget, hogy ezeket most megtegyék” – tudtuk meg a Civil a Civilekért Egyesület elnökétől, Gyetvai Alexandrától.

Minden évben egyre többen jönnek a KultUdvar rendezvényére, évről évre népszerűbb a program. Az idei volt a kultúra, a művészet és a történelem negyedik közös őszi ünnepe.

Tüskés Balázs – Keszthelyi Televízió

Képek