Idén is pályázhatnak a hallgatók

2013. október 17. (csütörtök)

Keszthely Város Önkormányzata az idei évben is három millió forintot biztosít a Bursa Hungarica ösztöndíj pályázatra. Az önkormányzat az Emberi Erőforrások Minisztériumával együttműködve tette meg a kiírást. A felsőoktatásban tanulók november 15-ig adhatják le pályázatukat. Az elmúlt évben csaknem az összes benyújtott pályázatot támogatta a város.

A hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatók, illetőleg felsőoktatási tanulmányokat kezdő fiatalok támogatására létrehozott Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázatot idén is kihasználhatják a hallgatók.

Pontosan 105-en nyertek el támogatást Keszthelyen az elmúlt évben. A Bursa ösztöndíjra 3 millió forintot biztosít az önkormányzat, ezt az összeget az Emberi Erőforrások Minisztériuma megduplázza, így összesen 6 millió forintot oszthatnak szét a keszthelyi hallgatók közt. Átlagosan havi 4 és 8 ezer forint közötti összeget szoktak kapni a pályázók.

Csótár András, az Oktatási, Kulturális és Ifjúsági Bizottság elnöke szerint ez egy hosszú távú befektetés a városnak, mivel bíznak abban, hogy hozzájárulnak így a keszthelyi fiatalok képzéséhez és azok közül többen maradnak a városban.

A beérkezett pályázatok komoly bírálaton esnek át, hogy kiszűrjék azokat, akik szociálisan nincsenek rászorulva. Csatolni kell minden olyan dokumentumot, amely igazolja az anyagi, vagy szociális helyzetet.

A pályázatbeadáshoz a Bursa Hungarica Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerében pályázói regisztráció szükséges. A regisztrációt követően lehetséges a pályázati adatok feltöltése a csatlakozott önkormányzatok pályázói részére. A személyes és pályázati adatok feltöltését követően az űrlapot kinyomtatva és aláírva a Keszthelyi Közös Önkormányzati Hivatalnál kell benyújtani.

(forrás, fotó: Keszthelyi Televízió www.tvkeszthely.hu)