Gyetvai Alexandra szakmai vezető ismertette a projekt és a kerekasztal célját.
Királyné Domaházi Csilla, az Egyesített Szociális Intézmény vezetője beszámolt arról, hogy az idősellátás, a bölcsődei ellátás és a nappali ellátásban miként oldották meg a veszélyhelyzet miatt kialakult helyzetet, milyen óvintézkedések és szabályok szerint élnek. Az intézmény március 8-a óta zárva tart, nincs látogatás. Sok olyan hiánnyal szembesültek, ami eddig nem tűnt fel. Nehéz megoldani a betegek kapcsolattartását a hozzátartozókkal. Képzést tartottak a dolgozóknak a vírusról.
Kvarda Attila Keszthelyi Kórházigazgató elmondta, hogy sok hete foglalkoznak már a vírussal. Az idősellátás okozza a legnagyobb problémát. 40 ágy alkalmas a lélegeztetésre, 121 ágyat szabadítottak fel. Folyamatos a gyanús esetek vizsgálása. A kórház egy bejáratos lett. Folyamatos a kapcsolattartás a háziorvosokkal.
Az Országos Mentőszolgálat keszthelyi képviselője elmondta, hogy bár több kolléga került karanténba, nem okoz fennakadást a feladatellátás.
Az Alapellátási Intézet védőnői is nehéz feladatok előtt állnak, hisz csak online tudják a gyerekek állapotát ellenőrizni. Kevés a gyerekorvos, ők is 70 év felettiek, akik a veszélyeztetett korcsoportba tartoznak. Online tanácsadás és gondozás van.
A Gyermek és Családsegítők is online ügyintézésre álltak át, ügyeletet tartanak. Kritikus esetben vannak csak személyes találkozások. A szociális munkások segítenek ott, ahol nincs lehetőség online tanácsadásra. A családi konfliktusok száma nőtt.
Az Egészségfejlesztési Iroda is online tanácsadásra állt át, szabadtéri mozgásprogramokat indítottak.
A Kerekasztal beszélgetés nagyon hasznos volt, mivel sok új információt osztottak meg egymással az intézmények.