Gyetvai Alexandra, a projekt szakmai vezetője bemutatta a projektet, a projektben rejlő potenciálokat és az együttműködés lehetőségeit a megjelentek számára. Elmondta, hogy a cél egy „részvételi intézményépítési” folyamat kialakítása is, az együttműködés kiépítése kapcsán. Annak elérése alapvetően fontos, hogy a használók, a helyi közösség alakítani, befolyásolni és ellenőrizni is tudja az együttműködést, azaz hatással lehessen annak működésére, fejlesztésére. Ez alapvető közösségfejlesztési szempont. A célterületen található, illetve városi és országos szinten működő intézményi, ágazati együttműködések kialakítása, fejlesztése a célunk. Az együttműködés fejlesztése alapvetően intézményközi műhelyek (közös tervezés) és jó gyakorlatok megtekintése és megismerése, a közös gondolkodás és jó gyakorlatok meglátogatása, tanulmányutakon való részvétel.
A rendezvényen szerettünk volna képet kapni a városában élő fiatalok problémáiról közösen megtalálni a megoldásokat és feltérképezni a lehetőségeket. Keszthely városában élő fiatalok véleménye a városról, lehetőségekről, közösségépítésről; szórakozási, álláskeresési nehézségek feltérképezése közösen, megoldások, lehetőségek keresése. A rendezvényen több, fiatalokkal kapcsolatos civil szervezet képviseltette magát, mint pl. a 379. sz. Feltámadás Cserkészcsapat, a Georgikon Hallgatói Önkormányzata, Tegyünk Együtt Keszthelyért Egyesület, helyi közösségépítő civil szervezetek, Keszthely Város Önkormányzata képviselői, civil fiatalok.
A fiatalok bemutatták civil szervezeteiket, személyenként a városhoz való kötődésük okát. Egyöntetűen a kevés munkalehetőséget hozták fel az esetleges elvándorlás okának. Amennyiben lenne kellő munkalehetőség, nem költöznének el nagyobb városokba élni és dolgozni. Az önkormányzat képviselői bemutatták programjukat, miként próbálják maradásra bírni a fiatalságot, milyen támogatásokat vehetnek igénybe, hogy életüket könnyítsék. Felvázolták az Ifjúsági Kerekasztal megalakulását, mely a városban élő fiatalok érdekét lesz hivatott képviselni.