A program célja, hogy a szociális kompetenciafejlesztés érdekében résztvevőközpontú interaktív foglalkozások során fejlessze az egyén önismeretét, empátia-tolerancia képességét, kommunikációját.
A táborban résztvevő gyerekek a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Keszthelyi Asbóth Sándor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban tanuló diákok. (ld. jelenléti ív) Többen közülük a rendészeti osztályban tanulnak. Toborzásukat a Keszthelyi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési területen dolgozó munkatársaival végeztük. A projektbe való bevonásuk az iskolával együttműködve történt.
A 3 napos foglalkozások során a tudásátadás csoportos foglalkozások keretében zajlott. Védett környezetben lehetett kipróbálni és alkalmazni a tanultakat. Kommunikáció, érzékenyítés, stresszkezelés, konfliktuskezelés, asszertív kommunikáció.
A tematika és foglalkozás tervezetek kialakításánál komoly hangsúlyt fektettünk arra, hogy az átadott ismeretek az életben, és a társas környezetünkben is egyből hatékonyan alkalmazhatóak legyenek. A személyiségfejlesztő foglakozásokon résztvevők felismerjék és kezelni tudják azokat a nehéz és komoly stresszel járó helyzeteket, amelyek a mindennapi életünk folyamán érik és érhetik őket.
Az élménypedagógia eszközeivel közelebb kerülhettek önmagukhoz és a megoldási lehetőségeikhez a diákok.
A drámajátékokban komolyan elmerülhettek abban a szituációban, ami éppen nehézséget okozott nekik korábban.
A vagyonvédelem, az elsősegélynyújtás és a vízi rendészeti ismeretekkel bővült a gyakorlati tudásuk a résztvevőknek.
A foglalkozások során elértük, hogy a résztvevőket felkészültebbek voltak arra, hogy később a kortársaikkal együtt tudjanak hatékonyan kommunikálni és csoportban együttműködni. Képessé váltak arra, hogy a barátaiknak/barátnőiknek kortársként segítséget nyújtsanak a mindennapok során.