40 éves a Nagyváthy Néptáncegyüttes

2010. július 21. (szerda)

40 éve annak, hogy a Nagyváthy Szakközépiskolában megalakult egy tánccsoport. Hamarosan kinőtte a középiskolát. Bekapcsolódott a város kulturális életébe, egyre több városi rendezvényen szerepelt.

Rendszeres résztvevője volt a megyei, sőt a dunántúli néptánc fesztiváloknak. Megalakulása óta minden HELIKONI ÜNNEPSÉGEN sikerrel szerepelt, legtöbbször ARANY oklevelet kapott. Külföldi fesztiválokra is kapott meghívást ahol sikerrel képviselte a magyar népi kultúrát.

Az együttes jubileumi műsorát július 30-án 20 órakor tartja a cserszegtomaji Várszínházban. Itt a nemzetünk történelmét idéző, kultúrtörténeti és néprajzi értékeket képező tárgyak környezetében jól beleillik az együttes autentikus, eredeti forrásokon alapuló néptáncokat és népzenét bemutató műsora, melyben vendégként az országos hírű Debreceni Népi Együttes is szerepel.

Kérjük a volt együttes tagokat jelezzék, ha meg akarják nézni a műsort, amit a jelenlegi együttes tagok tisztelettel ajánlanak a régi táncosoknak.
Elérhetőségünk: Tel: +36/30/411-0834 vagy +36/30/489-4266
E-mail: neptanchagyomany@enternet.hu