2023. május 8. (hétfő)
GINOP
Sz2020

Projekt azonosító száma: GINOP-7.1.9-17-2018-00015

Projekt címe: A Festetics örökség bemutatását és hálózatba kapcsolását célzó termék- és infrastruktúrafejlesztés I. ütem

Kedvezményezett: Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. (konzorciumvezető) Bakonyerdő Zrt., Balatongyörök Község Önkormányzata, Balatoni Borkultúráért Alapítvány, Gyenesdiás Nagyközség Önkormányzata, NÖF Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft., Hévíz Város Önkormányzata, Keszthely Város Önkormányzata, Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár

Támogatás összeg: 1 251 426 114 Ft

Támogatás intenzitás: 100 %

Pályázat fizikai befejezésnek ideje: 2023. 09.30

A projekt tartalma:
A Festeticsek örökségéhez tartozó ikonikus helyszínek fejlesztését célzó projekt keretében megújul a Hévízi Tófürdő körüli sétány, a Festetics-kastély díszkivilágítása és hangjátéka. A Balatoni Múzeumban szabaduló szoba létesül, a Festetics Imre Állatparkban új játszótéri elemek és tájékoztató táblák kerülnek kihelyezésre, a gyenesdiási Természet Háza Látogatóközpontban pedig VR-tartalomfejlesztés valósul meg, emellett megújul a Georgikon Múzeum. A projekt további elemét képezi a gyenesdiási Fűszerkert és Forrás tanösvény kialakítása, a Festetics Vágtához vezető út felújítása, valamint a balatongyöröki Szépkilátó (Lady Hamilton emlékhely létrehozása) megújítása. A tervezett fejlesztések önmagukban hozzájárulnak a Balaton négyévszakos kínálati elemeinek erősítéséhez, valamint lehetővé teszik a Hévízen megjelenő nagy számú turista új turisztikai termékekkel történő megszólítását.

Megvalósítás helyszínei:

• Helikon Kastélymúzeum (Keszthely)
  • Schulhof sétány (Hévíz)
  • Balatoni Múzeum (Keszthely)
  • Georgikon Majortörténeti Kiállítóhely (Keszthely)
  • Festetics Fűszerkert-Herbárium és Diási Vízimalom (Gyenesdiás)
  • Festetics Imre Élményközpont (Gyenesdiás)
  • Festetics Vágta helyszíne (Gyenesdiás)
  • Szépkilátó (Balatongyörök).

Festetics szabadulószoba a Balatoni Múzeumban