A tél nyomait eltüntetve készülnek a nyárra

2011. április 6. (szerda)

A Városi strand május 1-én nyit, az első hetekben sétányként és szabadstrandként üzemel.

Néhány hét múlva, május 1-én nyit a keszthelyi Városi strand. A nyitásra való felkészülés már megkezdődött: ezekben a napokban, hetekben a napfényben sütkérező vendégek helyett munkások népesítik be a strandot.

A tél nyomainak eltüntetése, az időjárás okozta károk eltüntetése mellett rongálások okozta károkat is helyre kell állítaniuk. Jelentős összeget tesz ki például egy speciális gép bérlése, melynek segítségével tudják visszavinni a partra azt a súlyos lépcsőt, melyet a tél folyamán jégen csúsztatva vittek be valakik a parttól távolra. A strand területén felújítások is zajlanak és a vendégek fogadására készülve takarítanak, szépítik a környezetet.

Hamarosan a büfések , a vedéglátóhelyek tulajdonosai is megkezdik a felkészülést a nyitásra, és már csak a jó időt várják az üzemeltetők és a vendégek – hogy strandolhassanak.

(forrás: Keszthelyi Televízió www.tvkeszthely.hu)