Az EB után már a VB-re készül Nett Vivien

2024. július 22. (hétfő)
KesztHelyi identitás

A sikeres Európa-bajnokság után most a VB-re készül Nett Vivien. A junior keszthelyi úszó a medencében és nyílt vízen is versenyez. 1500 és 10 ezer méteren országos első, illetve második lett idén. A sport mellett a tanulásban is kimagaslóan teljesít a keszthelyi gimnazista.

Július 13-án Bécsben, a junior nyíltvízi Európa-bajnokságon indult Nett Vivien. A szegedi országos bajnokságon szerzett ezüstérmével érdemelte ki, hogy másodmagával képviselje hazánkat a kontinensviadalon. Legjobb magyarként a 9. helyet szerezte meg 10 kilométeren.

„Illetve én voltam a kisebb korosztály, idősebbekkel versenyeztem. Ezzel az eredménnyel bekerültem a váltóba is, ahol negyedikek lettünk. Illetve ezzel kvalifikáltam magam a szeptemberben Szardínián rendezett világbajnokságra is” – nyilatkozta Vivien.

Reggeli edzésen Nett Vivien. Nyáron Hévízen kezdi a napot, évközben Keszthelyen, délután pedig zalaegerszegi egyesületénél tréningezik Horváth Csaba kezei alatt. Viviennek jobban fekszik a hosszútáv. Nincs olyan gyorsulása, mint a sprintereknek, de hosszan tud egyenletes tempót hozni. Medencében is főleg 400 méter felett úszik. Nyáron még országos bajnoksága lesz, de a fókuszban a szardíniai VB van.

„A közeli célom az a világbajnokságon való jó szereplés. Augusztus közepén lesz a saját országos korosztályos bajnokságom medencében. Arra is készülünk, de most a legfontosabb az a világbajnokság. Távolabbi céljaim pedig az év további versenyein való jó szereplés, illetve – 12-dikes leszek, érettségi éve – hogy az jól sikerüljön.”

A pályafutását a Keszthelyi Kiscápáknál kezdő Vivien a sport mellett a tanulásban is kiemelkedően teljesít. Rajong a történelemért, versenyekre is jár. A Vajda János Gimnázium diákja hatodik alkalommal érdemelte ki a Magyarország Tehetsége címet. Kitűnő bizonyítvánnyal zárta a tanévet, mellette pedig begyűjtötte 12. korosztályos bajnoki címét.

A sportújságírók szavazata alapján 2023 legjobb ifjúsági sportolója lett Zala vármegyében.