Az igazi lappföldi Mikulás Keszthelyen

2009. december 14. (hétfő)

Nagy érdeklődés közepette december 11-én látogatta meg a keszthelyi gyerekeket Joulupukki, a valódi mikulás Finnországból, aki fővárosi programjain túl mindössze négy településen járt magyarországi útja során.

Csaknem ezer keszthelyi óvodás és kisdiák várta a Csány-Szendrey Általános Művelődési Központban a finn mikulás érkezését. Az intézmények egyesített ünnepsége után délután a belvárosban, a sétálóutcán találkozhattak kicsik és nagyok Joulupukkival, aki mindenkit megajándékozott. Ezt követően a mikulás a városi kórház gyermekosztályán látogatta meg a beteg kicsiket.

Joulupukkival együtt érkezett Keszthelyre Anneli Temmes finn kulturális attasé is, akit Ruzsics Ferenc polgármester fogadott az ünnepség előtt. Diplomáciai posztja mellett a hölgy a két ország szorosabb együttműködését elősegítő szervezet, a Finnagora finn kulturális, tudományos és gazdasági központ igazgatója.

Nézze meg galériánkat!