Befejeződött az útfelújítás

2024. július 22. (hétfő)

Befejeződött a Vaszary Kolos utca újabb szakaszának felújítása. Az önkormányzat saját költségvetéséből, két ütemben korszerűsítette előbb a körforgalomtól nyugatra, majd keletre eső részt. Manninger Jenő polgármester szerint Keszthely belvárosához illő kialakítást sikerült megvalósítani.

Május végén kezdődött el a Vaszary Kolos utca felújítása a Bercsényi utcai körforgalom és a Deák Ferenc utca közti szakaszon. 170 folyóméteren újították meg a meglévő útburkolatot a buszöböllel és parkolókkal együtt. A rendőrség előtti járda is új aszfaltburkolatot kapott.

Manninger Jenő polgármester: „A korábbi éveknél jóval nagyobb beruházási csomagot végeztünk el. Olyan út-, kereszteződés- és járdafelújításokat végeztünk el a városban, aminek az összértéke 500 millió forint körül van. ennek az egyik legnagyobb tétele ez, a Vaszary Kolos utcai szakasz volt.”

A Vaszary Kolos utca két ütemben újult meg, tavaly a Bercsényi utcai körforgalom és a Fodor utcai kereszteződés közti 260 méter készült el – szintén önkormányzati forrásból.

„Azt gondolom, hogy Keszthely belvárosához illő kialakítást sikerült megvalósítani, ez lett most kész. Így lezárult ez a felújítási program a Vaszary Kolos utcánál is több ütemben végeztük el, ha tovább megyünk a körforgalomhoz, az a szakasz is fel van újítva. Elmondhatjuk most, hogy jelentős előrelépés történt az elmúlt időszakban. Ha felsorolnánk a felújított utcákat, akkor látjuk, hogy nem csak a belvárosban, hanem a város minden részén volt jelentős útfelújítás” – mondta Keszthely polgármestere.

Az önkormányzat rendelkezésére állnak a műszaki tervek és az adatok, hogy hol kellene még utakat felújítani. Manninger Jenő polgármester hozzátette, az októberben felálló következő képviselő-testület feladata lesz, hogy ütemezze a munkálatokat és pénzt biztosítson hozzá.

Hársfalvi Ákos – Keszthelyi TV