„Az utóbbi néhány évben történtek a legörömtelibb változások”

2013. március 13. (szerda)

Egy család útibeszámolója márciusi keszthelyi kirándulásukról.

„Amikor egy annyira kedves, patinás kisvárosban járok, mint Keszthely, mindig arra gondolok, hogy a legélhetőbb lakhely mégiscsak ez a forma lenne számomra… Egy helyen óvodák, iskolák, bevásárlási lehetőség, emberi lépték, a belváros gyalog bejárható, van villanegyede mesebeli tornyos házakkal. Különlegessége feledteti még a hetvenes-nyolcvanas évek betonszörnyetegeit, összetákolt könnyűszerkezetes épületeit is. Keszthely ráadásul a Balaton partján van, ahol még a régi, tóba benyúló fából épült kabinos strand is működik nyaranta.

Van egy álmom: Amikor egyszer Keszthelyre utazunk, a kastély melletti Amazon-szálló nem egy romhalmaz lesz, és találnak befektetőt, aki lát fantáziát a műemlék Balaton-szállóban is, amely már évek óta vevőre vár.

Keszthely csodálatos kincs. Reménykedem benne, hogy lakói találnak maguknak megélhetést, meglátják városuk egyedi szépségét, harmóniáját, és a benne rejlő csodálatos, szinte kimeríthetetlen lehetőségeket.”

(forrás: www.talita.hu)

A teljes beszámoló itt olvasható.