Elhunyt Habsburg-Lotharingiai Mária Kinga

2020. november 27. (péntek)

Életének 82. évében, november 23-án Németországban elhunyt Keszthely Város díszpolgára, Habsburg-Lotharingiai Mária Kinga.

Az utolsó alcsúti főherceg, József Ferenc és Anna főhercegnő lánya 1938-ban született Budapesten. Gyermekként Tihanyban élt, szüleivel azonban többször költöztek. A család nyaranta gyakran ellátogatott a Balatonhoz, számára akkor vált fogalommá Keszthely. 1944-ben menekültek el Ausztriába, ahol nagyon szerény körülmények között éltek. Ezt követően Portugáliába, Svájcba majd Németországba költöztek, de szüleitől mindig hallotta, hogy milyen jó lenne hazatérni. Erre 1997-ben nyílt lehetősége, azóta Keszthelyen élt. Testvérével, Mihállyal, aki a Máltai Szeretetszolgálat magyarországi nagykövete közös, karitatív tevékenysége révén több helyen öregbítette az ország és Keszthely hírnevét. A Habsburg Kinga Alapítványon keresztül rendszeresen támogatta a keszthelyi, művészetben tehetséges gyermekeket. Munkásságát Keszthely Város Önkormányzata díszpolgári címmel ismerte el 2018-ban.

Regman Karola – Keszthelyi TV