Erőn felüli támogatás a keszthelyi sportnak

2020. december 9. (szerda)

Csótár András az Emberi Erőforrások Bizottságának elnöke sajtótájékoztatót tartott keszthelyi sportegyesületek támogatásáról.

„A járvány okozta gazdasági nehézségek miatt a sportegyesületek szintén nagy problémák elé kerültek. Az önkormányzatunk mindig kiállt a sport támogatása mellett, ezért ebben a nehéz gazdasági évben is – amikor a város költségvetésében közel 500 millió forintos bevételkiesést okozott a vírus – támogatjuk a város 20 sportegyesületét. Noha a támogatási összeg az év elején tervezettnek a fele, a városi ingatlanok használatba bocsátásával és a célirányos támogatásokkal együtt ebben az évben is több tíz millió forintot fordítunk a városi sportra. Keszthely Város Önkormányzata nevében ezúton köszönöm meg a városban működő sportegyesületek idei munkáját, és egyben kívánok nekik sok sikert a következő esztendőre, valamint kívánok minden sportolónak további jó egészséget.”