Felavatták a járási hivatal épületét

2013. január 4. (péntek)

Az új esztendő második munkanapján, a Kossuth utca 42. szám alatt ünnepélyesen felavatták a Keszthelyi Járási Hivatal épületét.

Köszöntőjében dr. Varga Andrea hivatalvezető mérföldkőnek nevezte a közigazgatási változást. Azt mondta, a jó állam megvalósítása kiemelt jelentőségű kormányzati feladat és cél. Hozzátette, hogy a hivatal az egyének, a vállalkozók és a közösségek érdekeit egyaránt legmegfelelőbb módon szolgálja.

Rigó Csaba kormánymegbízott a járási hivatalok nyitásának előzményeiről beszélt, kifejezve reményét, hogy a járási hivatalok a kormányhivatalokhoz hasonlóan jó szakmai szinten és ügyfél elégedettséggel teljesítenek majd. Elmondta: a keszthelyi járási hivatal hat szakigazgatási szerve a székhely város és további harminc település mintegy 52 ezer lakosát szolgálja a jövőben. Hévízen kormányablak működik, a településeken pedig az ügysegédi rendszer segíti majd az ügyintézést. Kezdeményezik a keszthelyi okmányiroda rugalmasabb nyitva tartását és keresik a pályázati lehetőséget az épület felújítása érdekében.

Manninger Jenő közgyűlési elnök, országgyűlési képviselő azt mondta, a hivatal felállásával gyorsabb és rugalmasabb lesz az ügyek intézése, ezt tapasztalják majd az emberek.

Ruzsics Ferenc, Keszthely polgármestere reményét fejezte ki, hogy megteremtődnek a jó állammal kapcsolatos célkitűzések. Elmondta, hogy sok egyeztetés után úgy érzi sikeresen vették az akadályokat a hivatal kialakítása során.

A nemzeti színű szalagot Rigó Csaba és Ruzsics Ferenc vágta át, majd Mezei András káplán megáldotta a hivatal épületét és annak dolgozóit.

(forrás, fotó: Monitor www.monitormagazin.hu)