Három keszthelyi érmes a hosszútávú triatlon OB-n

2013. július 29. (hétfő)

Két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a keszthelyi versenyzők a hétvégén Nagyatádon megrendezett 24. ExtremeMan versenyen, mely egyben a hosszútávú triatlon sportág országos bajnoksága.

Vándor Nóra első alkalommal teljesítette a távot, és 12 óra 43 perces ideje korosztályában a dobogó második helyére juttatta, a teljes női mezőnyben pedig az előkelő 7. helyen végzett. Zömbik László – aki már rutinos ironman, hiszen hetedszer ért célba Nagyatádon – szintén ezüstérmet vehetett át a férfi 50-55 éves kategóriában, ideje 12 óra 39 perc. Tóth Gábor tavalyi kiváló eredményén is javítva, 10 óra 35 perces idejével a dobogó harmadik fokán állhatott a 45-50 év közötti korosztályban az országos bajnokság vasárnapi eredményhirdetésén.

Az ironman-távú verseny 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból áll. 2013-ban az 567 egyéni indulóból 483 versenyző ért célba Nagyatádon.

Évről-évre egyre több keszthelyi sportoló kap kedvet a nem mindennapi megmérettetés teljesítésére, így most is újabb tagokkal bővült a keszthelyi vasemberek csapata: idén elsőként ért célba Nagyatádon Arany Máté és Vándor Nóra. Az újoncokon kívül eddigi legjobb eredményét érte el idén Juhász Péter, Dr. Oroszlán Zsolt, Dr. Kiss Lajos Sándor és Tóth Gábor is.