Híd a két város között

2008. július 9. (szerda)

Keddtől iránybusz közlekedik Hévíz és Keszthely között – a járat a fürdőváros szállodáinak vendégeit szállítja a Balaton fővárosának nevezetességeihez, és vissza a hotelekbe. A „Híd a két város között” mottóval elindított új szolgáltatást ma mutatta be az üzemeltető VÜZ Kft.

Az iránybusz a hévízi szállodák vendégeit szállítja reggel 8 óra és este 10 óra között Keszthelyre, a város nevezetességeihez, látnivalóihoz és vissza a fürdővárosba, ezáltal Keszthely idegenforgalmának élénkítését szolgálja a mától közlekedő iránybusz. Az iránybuszra 3 eurórért, vagy 750 Ft-ért válthatnak jegyet a szállodák vendégei, a jegy oda-vissza útra érvényes, és számos múzeumban, étteremben, üzletben, és a városi strandon felhasználható kedvezménykupont is tartalmaz.

Az új szolgáltatást elindító Városüzemletető kft. kettő 20 személyes járművet vásárolt, és az üzemletetést végző vállalkozónak is van még egy hasonló kisbusza – ezek közlekednek iránybuszként keddtől Hévíz és Keszthely között.

(forrás: Keszthelyi Televízió www.tvkeszthely.hu)