A hétvégén 5. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton

2012. március 12. (hétfő)

Március 15-18. között lesz az 5. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton, a Budapest Sportiroda (BSI) szezonnyitó futóeseménye, melynek résztvevői körbefutják a Balatont. Tizenegy különböző módon lehet elkezdeni a 2012-es futószezont a magyar tenger partján.

Az 5. BSI Balaton Szupermaraton keretében négy nap alatt összesen 195,4 kilométer várja a futókat. A FélBalaton Szupermaratonon két nap alatt 95,8 kilométer teljesíthető Badacsonytól Siófokig. Bármely naphoz lehet csatlakozni a Maraton+ keretében, és lesz újra klasszikus maratoni táv, azaz MaratonFüred a harmadik napon, március 17-én.

Az egész rendezvény legidősebb indulója a 72 éves Bozó Pál, aki egyéniben, a legfiatalabb a 14 éves budapesti Tóth Tamás, aki 3 fős váltóban indul a Balaton Szupermaratonon. Az ötszörös indulók, akik minden eddigi Balaton Szupermaratonon indultak és most is rajthoz állnak, 15-en lesznek.

A Balaton Szupermaraton útvonala 42 települést érint. A legtöbb futó Budapestről érkezik, 315-en jönnek a fővárosból a Balatonhoz. A megyék rangsorát Pest megye vezeti 131 futóval, majd Veszprém (49), Fejér (33) és Csongrád megye (33) következik, de valamennyi megyénkből érkeznek futók, például a Balaton menti megyék közül Somogyból 21-en, Zalából 15-en neveztek.
17 ország 69 külföldi futója is elindul az eseményen. A legtöbben, 15-en Németországból jönnek, Romániából 11 futót várnak. Az Európán kívüli kontinenseket amerikai, gambiai és mongol futók képviselik.

Az útvonalon négy nap alatt összesen 29 frissítőállomás lesz. Az eseményt szervező BSI több mint 65 fős rendezői gárdája gondoskodik a futók biztonságáról és ellátásáról: 8400 liter vízzel, 540 kg banánnal, 60 kg almával, 40 kg citrommal, 35 kg aszalt gyümölccsel, 30 kg naranccsal, 24 kilogramm szőlőcukorral készülnek a közel 1000 résztvevő frissítésére.

Az 5. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton mezőnyének haladási üteme, a városokon való áthaladás részletes információjával ITT található.

A verseny HONLAPJA.

(forrás: Budapest Sportiroda)