Átszervezik az óvodákat – tanácskoztak a képviselők

2024. május 30. (csütörtök)

Soros ülést tartott csütörtökön a keszthelyi képviselő-testület.

Jórészt az önkormányzat gazdasági társaságainak és partnerszervezeteinek beszámolói kerültek a grémium elé. A rendőrség és a katasztrófavédelem beszámolói is kedvező adatokat mutatnak, mindkét szerv helyi vezetője kiemelte a jó partnerséget az önkormányzattal.  A VÜZ, a HUSZ, a KETÉH és a Keszthelyi TV Kft. tavalyi tevékenyégéről szóló napirendet is elfogadták. Beszámolók kerültek napirendre a különböző szociális feladatokat ellátó intézményektől és a Települési Értéktár Bizottságtól. Döntöttek arról is, hogy átszervezik az óvodai ellátást. A beíratott gyermekek létszáma és a szeptemberben megnyíló katolikus óvoda miatt a Tapolcai úti Tagóvoda működését szüneteltetik és két csoportját áthelyezik a Vörösmarty utcai Tagóvodába. Sürgősséggel pályázati és közbeszerzési ügyekről is tárgyaltak.

Hársfalvi Ákos – Keszthelyi TV