Hagyományteremtő céllal komolyzenei koncertre invitálták a keszthelyi és környékbeli papokat, diakónusokat, pedagógusokat, katekétákat; az egyházközségi képviselőtestületek tagjait, valamint az egyházi intézmények munkatársait. A veszprémi érsekség által tető alá hozott rendezvénynek a Balaton Színház adott otthont.
Az első alkalommal életre hívott esemény célja, hogy az egyház munkatársai egy különleges zenei élményen keresztül mélyíthessék lelki életüket. Prokai Gabriella több munkakört is ellát, így ő is hivatalos volt a koncertre: „Két részről is támogatott vagyok ebben a koncertben. Ezzel elismerjük azoknak a munkáját… vagy elismeri az érsekség, akik mind a templomért dolgoznak, illetve a „jó tett helyébe jót várj” elv alapján kapjuk ezt a koncertet” – mondta.
A telt házas rendezvényt Mezei András plébános nyitotta meg. Az érsekség által kezdeményezett koncertet Udvardy György úgy jellemezte: ez egy ajándék, amely a művészeteken keresztül kapcsolja össze a résztvevőket. A kultúrateremtés pedig az evangéliumhoz kapcsolódó feladat. A veszprémi érsek így folytatta: „A kiemelt művészeti élményeknek a föltárása pedig ugyancsak ebből az evangelizáló szellemből következik. Úgy gondoltam, hogy azokkal a munkatársakkal – akikkel napról napra találkozunk, vagy akik napról napra dolgoznak a plébániákon, közösségekben, intézményekben – nagyon jó lenne olyan módon is találkozni, hogy felhőtlenül, a művészeti élményekben a szépben elmerülve tudjuk megismerni egymást.”
A rendezvényre már több éve keresik a helyszínt, az alkalmat. A választás végül Keszthelyre esett, a zenei élményt pedig a Filharmónia Magyarország biztosította. Olyan darabokat is előadtak, amelyek bár évszázadok óta poros kottákba zárva lapultak, mára méltó helyükre kerültek a zenei palettán. „Az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus Vashegyi György vezényletével mutat be korhű hangszereken, korhű tolmácsolásban Vivaldi, Werner és Conti műveket. Egy időutazásra visz el bennünket, hogy meghallgathassuk, hogy ezek a muzsikák hogyan szóltak néhány száz évvel ezelőtt, ahogyan a zeneszerző azt eredetileg megálmodta őket” – tette hozzá Szamosi Szabolcs, a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
A keszthelyi komolyzenei koncert nem csupán zenei élmény volt, hanem egy lelki utazás is, amely közelebb hozta egymáshoz a résztvevőket és megmutatta, hogy a hit és a kultúra hogyan fonódhat össze.
Tüskés Balázs – Keszthelyi Televízió