Negyedik alkalommal szervezte meg a Családi-és egészségnapot a Család és Gyermekjóléti Központ. Az eseményen ezúttal is a szociális szféra több intézményével ismerkedhettek meg a résztvevők, valamint a versenyző diákok. 10 helyi, illetve környékbeli iskola fiataljai mérték össze tudásukat. A legtöbb pontot a Csány-Szendrey Általános Iskola Belvárosi Tagintézményének csapata szerezte meg.
Nem volt könnyű feladatuk a fiataloknak a Keszthelyi Rendőrkapitányság standjánál. Az alkoholos- illetve drogos befolyásoltságot szimuláló szemüvegekben kellett kirakniuk egy képet az óriás kockákból. Emellett azért járt a pont, ha fel tudták sorolni a kerékpár kötelező felszereléseit, és mentek egy kört az akadálypályán.
„Voltunk a Karitásznak a standjánál is, ott meg a Karitászról voltak ilyen totókérdések.” – mondta el Czinege Levente az Életfa Általános és Alapfokú Művészeti Iskola csapatának tagja.
A Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza is kitelepült. Náluk keresztrejtvény volt a feladat, illetve ki kellett rakni a több darabból álló logójukat.
„Azt gondolom, hogy nagyon fontos, hogy a város és főleg a fiatalok is tudjanak arról, hogy mi egyáltalán létezünk és egy fontos szakfeladatokat ellátó intézményként jelen vagyunk a városban.” – fogalmazott Dr. Máté Szilvia intézményvezető.
A rendezvényen közreműködött még az Egészségfejlesztési Iroda, az Egyesített Szociális Intézmény, a Fészek Egyesület, a Kolping Támogató Szolgálat, a Tankerület, a Pedagógiai Szakszolgálat, az Életfa Óvoda, a Szent Erzsébet Alapítvány, a Szociális Szolgáltató Központ és a Védőnői Szolgálat. Idén a Keszthelyi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya is adott tájékoztatót, valamint részt vettek a kortárs segítők is.
„Az ismerőseinknek, barátainknak, iskolában bárkinek, akinek problémája van. Próbáljuk nekik jelezni, hogy hozzánk tudnak jönni. Ugyanis meg tudjuk érteni őket akárcsak egy beszélgetéssel és onnét, hogyha nagyobb probléma van, amin nem tudunk segíteni, meg tudjuk mondani, hogy kihez forduljanak.” – osztotta meg Vincze Virág kortárs segítő.
A program célja évek óta ugyanaz: prevenciós jelleggel egészségmegőrző programokat kínálni, valamint játékos formában bemutatni a keszthelyi intézményeket.
„Úgy gondolom, hogy a generációk közti kommunikációt maximálisan beindítja, hiszen a gyerekek élményekkel telve mennek haza és elmesélik azt, hogy például mit tudtak meg a Máltai Szeretetszolgálatról vagy a Pedagógiai Szakszolgálatról, ismereteket szerezhetnek arról, hogy miért jó bölcsődébe járni, miért jó óvodába járni. És ugye a mentálhigiénia egyre fontosabb az életében mindenkinek.” – emelte ki Jakabfi László a Keszthelyi Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője.
A programot a keszthelyi Kábítószerügyi Egyeztető Fórummal karöltve szervezték meg.
Lendvai Bianka – Keszthelyi TV