Különös tárlat: bíróságra vitték a kiállítást

2011. július 7. (csütörtök)

Jubileumi kiállítást nyitott a székházában a Keszthelyi Városi Bíróság, az épület emelésének 100 esztendős jubileuma alkalmából.

A múltba kalauzoló tárlatot Ruzsics Ferenc, a város polgármestere nyitotta meg, szólva a házban végzett, dokumentumokkal megidézett munka és a város életének kapcsolatáról, a jubiláló épületről, mely ma egyik jeles építészeti értéke a városnak.

Némethné dr. Sebestyén Atala, a bíróság elnöke házigazdaként mondott beszédében azt a korszakot idézte, amikor bérleményekből 1911 nyarán a bírósági székházként újonnan emelt épületbe költözhetett a helyi igazságszolgáltatás. A későbbi fejlődést, a belső felújításokat, majd a 2002-ben történt teljes rekonstrukciót is idézik a jubileumi tárlat dokumentumai, tervek, sajtóhíradások.

(fotó: Horányi Árpád)

(forrás: Zalai Hírlap www.zalaihirlap.hu)