Manninger Jenő: A kastély nem eladó

2023. október 2. (hétfő)

Keszthely polgármestere cáfolja azokat a híreszteléseket, miszerint privatizálnák a Festetics-kastélyt.

„Szeretném ezt kijelenteni egyértelműen, hogy a kastély nem eladó és nem akarják eladni. Ez nagyon fontos, mert olyan híreszteléseket kezdtek el, miszerint privatizáció készül. Mind a miniszter, mind pedig a kastélyt üzemeltető cég igazgatója is elmondta, hogy nincs ilyenről szó. Amiről a csúsztatás elindult, hogy van egy olyan törvénytervezet ami lehetővé teszi bizonyos kastélyok privatizációját, de egyértelműen kijelentették, hogy a kisebb kastélyokról van szó, amelyeknek nincs gazdája, amelyeket nem is nagyon látogatnak, de azért fel kéne újítani, rendben kéne tartani. Ez egy másik koncepció. Itt az a lényeg, hogy a nagyok esetében, mint Fertőd, vagy a Festetics-kastély szóba sem jöhet. Egyébként is megakadályoznánk, tehát ha véletlenül valami más kormány lenne hatalmon, akkor is elébe feküdnénk. Ebben egyet értünk mindenkivel, hogy a kastély nem eladó, sőt, nem is kiadó.”

Manninger Jenő polgármester