Part mentén a Libás strandig

2009. július 9. (csütörtök)

A keszthelyi önkormányzat jelentős szakaszon valósította meg a Balaton-parti területek rendbetételét a napokban. Az eddig elhanyagolt, jobbára csak horgászok által használt, sétányként nem funkcionáló terület kitisztításával, a zöldterület rendezésével hosszabb lett a bejárható keszthelyi partszakasz.

A munkálatokat a város Gazdasági Ellátó Szervezete végezte az „Út a munkához” országos közmunkaprogram keretében foglalkoztatott dolgozókkal. Naponta négy-öt fő több mint egy hétig dolgozott a partszakaszon: kivágták a túlnőtt a bozótot, megzabolázták az elburjánzott növényzetet és megtisztították a talajt a gyomoktól. Ennek köszönhetően a Helikon Hoteltől egészen a Libás strandnál lévő Phoenix kikötőig kényelmesen lehet sétálni és kerékpározni a vízparton. A horgászok is kellemesebb környezetben hódolhatnak szenvedélyüknek ezen a részen, és remélhetőleg a rendezett körülmények hatására jobban odafigyelnek majd arra, hogy ne hagyják szemetüket a partszakaszon. A területen olyan előkészítési munkák is folynak, amelyek megkönnyítik, hogy később – akár pályázati segítséggel – megvalósulhasson a móló előtti sétány meghosszabbítása a Balaton-part ezen a részére.

(fotó: Monitor www.monitormagazin.hu)