Péntekig még lehet nevezni a Városi Karneválra

2024. február 6. (kedd)
KesztHelyi identitás
Most szombaton lesz a Keszthelyi Városi Karnevál.

A Balatoni Borbarát Hölgyek szervezésében 23. alkalommal valósul meg a népszerű program. Múlt hétig eddig 20 csapat adta le a nevezését, köztük hat nagy létszámú.  Nevezni e hét péntek 16 óráig lehet a Keszthelyi Tourinform Irodában. Mind csapatok, mind egyéni felvonulók jelentkezését várják. A hagyományoknak megfelelően a felvonulás 14 órakor kezdődik a kastély parkból. Gólyalábasok, az elmaradhatatlan sárkány és a Boombatucada ütőegyüttes is gondoskodnak az igazi karneváli hangulatról. A jelmezeseket a Goldmark Művelődési Központ erkélyéről zsűrizik, a Fő téri színpadon pedig produkcióval mutatkozhatnak be a jelmezesek.  Ebben az évben is gondoskodnak a szervezők arról, hogy a vidám karneválról senki se térjen haza üres kézzel. A Fő téren felállított sátornál játszóházzal, forró teával és zsíros kenyérrel is várják az érdeklődőket. A Keszthelyi Városi Karnevál nem csak a város és a térség népszerű programja, távolabbi településekről is nagy számban keresik fel a színes, nagymúltú programot.