Adventi művészeti vásárt rendeztek a Család Általános Iskolában. Az intézmény most bővülő Balaton utcai épületében egyedi művészeti termékek vására, irodalmi, zenei programok és kiállítások várták az érdeklődőket. Az iskola vezetése az oktatási, művészi és családi értékeiket kívánta közvetíteni a programmal.
Régi terve volt a Család iskola alapítójának, Keszey Tivadarnak, hogy egy adventi vásárt rendezzenek. Az iskola most zajló bővítése most ehhez teret is adott. Az intézménynek és a hozzá tartozó családoknak is van egy értékrendje. Nem csak tanítanak, nevelnek is. A vásár és a kulturális kínálat is ezt követte. Nagyon fontos volt a szervezőknek, hogy ez ne egy szokványos vásár legyen.
„Sokkal fontosabb volt, hogy ez egy találkozási pont legyen. Hogy aki akar, ihasson meg egy kávét, beszélgethessen kortárs írókkal, költőkkel, nézhessen meg egy olyan kiállítást, amit nem lát minden nap, mert nem voltak még kiállítva, vagy nem jutottak el a fogyasztóig. Tehát egy kicsit ilyen réteg igényt szeretnénk kielégíteni, de úgy érezzük, hogy a városban van egy olyanfajta polgárság, akinek erre szüksége van” – nyilatkozta Keszey Tivadar.
Egyedi művészeti termékek készítői sorakoztak fel az iskolában. A fazekas portékától kezdve a bőr és nemeztermékeken át az ékszerekig bezárólag válogathatott a népes közönség.
„A gyerekem is ide járt az iskolába és nagyon szeretjük ezt a közösséget. Titi meghívott és nagy örömmel eljöttünk. Nagyon jó véleménnyel vagyunk a vásárról, nagyon jó a szervezés. Tényleg mindent megtesznek annak az érdekében, hogy itt minden jó legyen” – mondta Barakonyi István fazekas.
Az egyedi művészeti termékek vásárát irodalmi programokkal, zenével és kiállításokkal kísérték a keszthelyi intézményben.
Nagy Krisztina szervező: „Azon gondolkodtunk, hogy melyikünknek van olyan ismerőse,a ki méltó lenne ehhez az adventi vásárhoz. Ez volt az első gondolatunk, hogy a legjobb embereket hívjuk.”
Így sikerült meggyőzni Somogyi Győző Kossuth-díjas művészt, aki saját otthonából küldte el szentképeit. Különleges dobozképkeket is kiállítottak. Pátyerkó László alkotásai kiválóan harmonizáltak a félkész iskolaépülettel. Országos ismeretségű helyi és távolabbról érkező irodalmárok, művészek csatlakoztak a programhoz.
Ambrus Lajos író a magyar gyümölcsészet szószólója is régi kapcsolatot ápol az iskola vezetésével: „Ismerem és régóta tisztelem, kedvelem őket. A Titvel, az igazgatóval találkoztunk még bő 30 éve Szombathelyen. A gyümölcskultúrát próbálom népszerűsíteni ezen az alkalmon, amivel lehet: ecetes könyvvel, szóló naptárral és minden más egyébbe, ha módom lesz rá, szívesen beszélek róla mindenkinek.”
A Család Általános Iskola hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a programot. Hangsúlyozták, ez nem csak egy vásár, hanem találkozási pont is.
Hársfalvi Ákos – Keszthelyi TV