II. világháború egy szerelem tükrében

2023. január 17. (kedd)

Szülei viszontagságos, izgalmas, romantikus és igaz történetét mesélte el Plótár János a gyenesdiási községházán. Sokan voltak kíváncsiak a II. világháború egy szerelem tükrében című előadásra.

Plótár János gépészmérnök, tanár a múltat elevenítette fel, bepillantást engedett szülei szerelmi történetébe, amely édesapja 27 hónapos katonai szolgálatának idejére tehető. A társadalmi ranglétra két teljesen ellentétes oldalán álló pár a templomban ismerkedett meg. Anyai ágon egy jogi iroda igazgató nagypapával, apai ágon pedig egy 12 gyermekes parasztcsaláddal a háttérben. Szorgalommal az édesapa elvégezte a jogi egyetemet és a jegyzői iskolát, Alsópáhok jegyzője lett. Utána vitték el katonának a frontra. A katonai szolgálat alatt közel ezer levelet, képeslapot írtak egymásnak, melyek túlfűtött érzelmeikről tanúskodtak. Az előadó édesapja egy hét eltávot kapott a frontról, akkor vette feleségül kedvesét, majd ment vissza harcolni. Az eladáson megható pillanatokat élhetett át a közönség, kezükbe vehették és bele olvashattak a szép szerelmi történetet bemutató írásokba.