Ismét lakossági fórumot tart a VÜZ Kft.

2009. április 10. (péntek)

A városbeli szelektív hulladékszállítás témakörében rendez lakossági fórumot a szolgáltatást végző Városüzemeltető Kft.

A tájékoztató programra április 14-én 17.30-kor kerül sor a Balaton Színházban. A VÜZ Kft. vezetői a hónap elején bevezetett új szelektív gyűjtési rendszer eddigi tapasztalatait osztják meg a résztvevőkkel, pontosításra kerülnek továbbá azok a tudnivalók, amelyek ismeretében és betartásával a lakók hozzá tudnak járulni a hulladékgyűjtési és szállítási rendszer mind zökkenőmentesebb működéséhez.

Szó lesz a változtatások okairól, a biohulladék-fajtákról, a házi komposztálásról, a társasházi biohulladék-gyűjtés lehetőségeiről, amelyek alapvetően a költségtakarékosságot és a környezetvédelmet célozzák. A rendszer alkalmazása teszi lehetővé, hogy a hulladékszállítási szolgáltatás árát ne kelljen emelni. Az érdeklődők választ kaphatnak a témakörben felmerülő minden kérdésre.

(forrás: Zalai Hírlap www.zalaihirlap.hu)

A fórum időpontja: 2009. április 14. (kedd) 17.30 óra
Helye: Keszthely, Fő tér 3., Balatoni Kongresszusi Központ és Színház, Simándy terem

A lakossági fórum témái:
17.30-18.30-ig Biohulladék, kommunális és szelektív hulladékszállítási rendszer változásai
Társasházi biohulladék-gyűjtés lehetőségei
Biohulladék-fajták, biológiailag lebomló zacskók, házi komposztálás
18.30-tól Kérdések-válaszok

(forrás: Monitor Magazin www.monitormagazin.hu)