Jól szerepeltek a térség tanulói a József Attila Versmondó Verseny döntőjében

2023. április 18. (kedd)

Lendván rendezték meg a megyei verseny döntőjét.

A zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, valamint a Lendvai Könyvtár és Kulturális Központ által közösen szervezett rendezvénynek a muravidéki kisváros zsinagógája adott helyet. Egy szabadon választott és egy megadott verssel összesen 27-en álltak a zsűri elé, két korcsoportban. Az 5-6. évfolyamosok versenyén második lett a keszthelyi Egry József Általános Iskola tanulója, Mészáros Léna. Harmadik helyen holtversenyben a cserszegtomaji Monduk Katica és a lenti Gaál Eszter végzett. A 7-8. évfolyamos tanulók közt harmadik helyezést ért el a zalaszántói Neményi Hanna. Értékelése során a zsűri kitért arra, hogy a szabadon választott verseknél a diákok és felkészítőik éltek a sokszínűség lehetőségével, illetve törekedtek arra, hogy a versmondók karakterének, egyéniségének megfelelő költeményeket válasszanak.