Keszthely és Székelyudvarhely az oktatás területén is együttműködik

2011. október 9. (vasárnap)

Keszthely és testvérvárosa, Székelyudvarhely oktatási intézményeinek vezetői tanácskoztak a balatoni városban.

Egy évvel ezelőtt, október 1-én Keszthely városa és Székelyudvarhely azzal a céllal írta alá a testvérvárosi szerződést, hogy a két város polgárai minden területen közelebb kerüljenek egymáshoz. Székelyudvarhely polgármestere, a kabinet vezetője és huszonegy oktatási intézmény igazgatója érkezett október 7-én Keszthelyre, hogy az oktatás aktualitásáról tanácskozzanak.

A keszthelyi önkormányzat Oktatási, Kulturális és Ifjúsági Bizottságának elnöke, Csótár András mutatta be Keszthelyt mint iskolavárost, s adott tájékoztatást az oktatási rendszerről. A két város együttműködésének gördülékenységét igazolja, hogy a közelmúltban az Asbóth Sándor Térségi Szakközépiskola és Szakiskola együttműködési megállapodást írt alá a székelyudvarhelyi Bányai János Műszaki Szakközépiskolával. A keszthelyi diákok a napokban tértek haza Székelyudvarhelyről, s a héten fogadja a keszthelyi intézmény a székelyudvarhelyi fodrász tanulókat. A tanácskozást követően az intézményvezetők óvodákba és iskolákba látogattak el.

(forrás: Keszthelyi TV www.tvkeszthely.hu)