Keszthely, Hévízi úti kerékpárút I. ütemének megépítése

2021. október 2. (szombat)

Sz2020

A kedvezményezett neve:
Konzorcium vezetője: Zala Megyei Önkormányzat
Konzorciumi tag: Keszthely Város Önkormányzata
A szerződött támogatás összege: 100 020 216 Ft
A támogatás mértéke: 100 %
Projekt azonosító száma: TOP-3.1.1-15-ZA2-2019-00004

A projekt megvalósításának kezdete: 2020.07.01.
A projekt tervezett fizikai befejezésének határideje: 2023.12.29.

A projekt célja olyan kerékpárforgalmi létesítmény megvalósítása volt, amely a munkahelyek megközelítése, a közszolgáltatások elérése, és a közösségi közlekedés megközelíthetősége révén megteremti a fenntartható közlekedés feltételeit a településeken és a települések között, valamint hozzájárul a biztonságos közlekedéshez, a zaj- és légszennyezés csökkentéséhez, az egészségmegőrzéshez, és az élhetőbb települési környezet kialakításához.

A projekt keretében kerékpárosbarát fejlesztés valósult meg Keszthelyen, a Hévízi úti kerékpárút I. ütemének nyomvonalán, a Bécsi kapu utcától a Pál utcáig. A meglévő csomóponttól lehetőség nyílik a továbbhaladásra a Csapás úti meglévő gyalogjárdán a Sopron utcai LIDL áruház előtti kerékpáros átvezetésig, mellyel hálózati összeköttetés jött létre a Belvárosi, a Hévízi és a Kertvárosi kerékpárutak között. A kerékpárút hossza összesen 612 m, melyből 275 m önállóan vezetett kerékpárút, 206 m elválasztott gyalog- és kerékpárút, 131 m közös gyalog- és kerékpárút.

A projekt részeként a kerékpáros kultúrát népszerűsítő rendezvény valósult meg.