Keszthely polgármestere fogadta a reptér új igazgatóját

2009. április 28. (kedd)

A sármelléki repülőteret négy éve üzemeltető Cape Clear Aviation tavaly október végén ideiglenesen felfüggesztette a reptér működtetését az ágazatot sújtó megemelkedett terhek, valamint a repteret vezető menedzsment és a tulajdonosi kör között kialakult bizalmi válság miatt. Ez év januárjában lemondott a cég ügyvezetői posztjáról a tulajdonosként is szereplő Gubicza Ágoston. Ezt követően az igazgató tanács a többségi ír tulajdonosok közül Jonathan Moore-t választotta meg a cég új ügyvezetőjének.

A reptér újraindításához szükséges közel harmincmillió forintos támogatás felét a térségben érintett önkormányzatok, másik felét szállodák és turisztikai szolgáltatók adták össze. A reptér új ügyvezetője Ruzsics Ferenc polgármesternél tett személyes látogatása során elmondta, hogy a magántőkéből felújított közel 12 és fél millió eurós beruházást a tulajdonosok nem szeretnék „veszni” hagyni. Az üzemeltetés fenntartása és a jelenlegi 110 ezer légiutas 300 ezerre történő növelése hosszú távú folyamat. Ezt a térség érintett társadalmi, gazdasági és politikai szereplőivel közösen szeretnék véghez vinni. Jonathan Moore elmondta, szorosabb kapcsolatra számít az önkormányzatokkal, hiszen a nemrégiben lezajlott sajnálatos események sorozata után a térségben tapasztalt összefogás új pozitív lendületet adott a tulajdonosi kör számára is. Az új ügyvezető a polgármester kérésére egy őszinte kapcsolatról, valamint az önkormányzatok és a reptér között lévő szorosabb kommunikációról biztosította a város első emberét.