Közel két hónapon át tartó művészeti fesztivál kezdődik Keszthelyen

2013. június 29. (szombat)

Jó estét nyár, jó estét Keszthely címmel közel két hónapon át tartó művészeti fesztivál kezdődik július elsején Keszthelyen a Balaton-parti zenepavilonban és a sétálóutcában.

Az augusztus 20-ig tartó rendezvénysorozat keretében szinte minden napra jut egy-egy zenés és kulturális program. A zenepavilonban esténként koncerteket, gyerekműsorokat tartanak, gitárművészek, énekmondók szórakoztatják a közönséget. Keszthelyi hangoskodó címmel könnyűzenei tehetségkutató versenyt hirdetnek és fellépési lehetőséget is biztosítanak a „hangoskodóknak” – mondta el Osvald Bálint, a Goldmark Károly Művelődési Központ igazgatóhelyettese az MTI-nek.

A zenepavilonban július 9-én és 10-én a Divat-évszakok Magyarországon című nemzetközi kulturális projekt keretében orosz kulturális csoportok lépnek fel. Oroszország régióiban a gyermekek és a fiatalok számára művészeti – zene, tánc, irodalom, színház, népművészet, fotózás, divattervezés – kategóriában hirdettek versenyt. A jelentkezők Moszkvában előválogatáson vettek részt, a legjobbak lehetőséget kaptak, hogy a Balaton fővárosában is bemutatkozzanak.

A fesztiválra meghívták a tavalyi Helikoni Ünnepségek könnyűzenei és mozgásművészeti kategóriáinak fellépőit is. A Dunántúlról érkező fiatalokat vendégül látja a város, a középiskolások a zenés és táncos produkciókkal – az orosz csoportokhoz hasonlóan – a zenepavilonban és a sétálóutcában is fellépnek.

Július 20. és 22. között a zenepavilon környéken kialakított művésztelepen helyi képzőművészek – portrérajzolók, festők, szobrászok – dolgoznak, a tervek szerint az itt készült alkotásokból Balatonikon címmel nyílik majd kiállítás.

Július utolsó szombatján a Kukorica Jancsi Fesztiválon horgászversenyt, halászléfőző versenyt szerveznek a Balaton-parton, a családi napon az ifjúsági fúvószenekar ad koncertet, a gyermekeket pedig játszóházakba, gyermekkoncertre és bábelőadásra várják.

Mint Osvald Bálint felidézte, az augusztus 20-ig tartó programsorozat ötlete onnan jött, hogy a turisták Balaton-parti sétaútja a Zenepavilon előtt vezet el. Úgy gondolták, hogy esténként meglepik őket a helyi előadók kulturális, művészeti produkcióival, hogy ezen keresztül megismerhessék a város és a megye kulturális kínálatát.

(forrás: MTI)