Közösségi ház létrehozása a Külső Zsidi úton

2022. augusztus 31. (szerda)

Sz2020

Kedvezményezett: KESZTHELY VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
Támogatás összeg: 29 665 446 Ft
Támogatás intenzitás: 100 %
Projekt azonosító száma: TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2021-00904
Megvalósulás helyszíne: 8360 Keszthely Külső Zsidi u. 24
Projekt kezdete: 2021.12.31.
Projekt befejezése: 2023.12.07.

Leírás:
Jelen pályázat célja a Keszthely, Külső Zsidi u. 24 szám alatti, Keszthely Város Önkormányzatának tulajdonában lévő épület átalakítása, felújítása révén olyan közösségi tér létrehozása, mely a helyi közösségek, civil egyesületek számára lehetőséget biztosít képzések, közösségépítési alkalmak lebonyolítására; kreatív műhelytalálkozók, beszélgetések megszervezésére; a szabadidő aktív eltöltésére.

A tervezett használatnak megfelelően az épület közepén elhelyezkedő szoba és kamra közti válaszfal elbontása után egy új helyiség kialakítására kerül sor, amely közösségi helyiség lesz. Az épület nyugati végében lévő garázs északi garázskapuja beszűkítésre kerül, a nyugati falában lévő nyílás 1 m szélesre bővítése után üveges ajtó kerül beépítésre A korszerűsítés további elemei energetikai indíttatásúak, mind a falakat, mind a födémet hőszigeteléssel látjuk el. Az épületrész felújítása és átalakítása révén alkalmassá válik egy olyan közösségi tér funkció betöltésére, mely egyrészt új szolgáltatásként jelenik meg, másrészt a helyi közösségek számára helyszínéül tud szolgálni a rendezvényeik, programjaik megszervezésére, megtartására.