Manninger Jenő: az orvoshiány az oka a szüneteltetésnek

2024. július 2. (kedd)

A Keszthelyi Kórház szülészet-nőgyógyászati fekvőbeteg-ellátás szüneteltetésével kapcsolatban közösségi oldalán adott ki közleményt Manninger Jenő polgármester.

„A keszthelyi kórház szülészeti-nőgyógyászati fekvőbeteg működtetésének megoldása nem az önkormányzat kezében van. A kórház állami fenntartású, de nem ez okozta a problémát. A problémát az okozza, hogy nincs megfelelő számú orvos, aki a kórházban vállalna munkát, annak ellenére, hogy jelentősen megemelték a béreket. Bíztam benne, hogy az egészségügyi kormányzat megoldást talál hosszabban is, s csak az fogadható el, ha újra működik majd. Nem egy kormányzati döntés következtében szünetel a működés, s nem is azért, mert a kiskórházakra nincs szükség, hanem orvoshiány miatt. Keszthelyen 620 gyerek született évente, ez majdnem annyi, mint a megyei jogú városban Kanizsán. Szakmailag sem indokolt a szüneteltetés. Megoldás az egészségügyi kormányzat, a parlament, a kórház vezetők és az orvosok kezében van. Szó volt arról, hogy olyan szabályozást dolgoznak ki, amely biztosítja a működést, elegendő számú orvos jelenlétét. Most is úgy gondolom, meg fogják oldani, mert ez a probléma egyre több helyen fog jelentkezni. Nem mindegy persze mikor, remélem minél előbb, s ez ügyben természetesen én is újra az egészségügyi kormányzathoz fordulok, de a megoldás kulcsa nem az önkormányzatnál van.” – zárta gondolatait a polgármester.