Özönvízszerű eső csapott le Keszthelyre

2020. augusztus 20. (csütörtök)

Utakat, járdákat, udvarokat árasztott el a nagy mennyiségben lehullott csapadék vasárnap Keszthelyen. Az Országos Meteorológiai Szolgálat tájékoztatása szerint egy kitartóbb esős periódus beágyazott zápora okozta az özönvizet.

A város alacsonyabban fekvő részein a vízelvezető árkok teljesen megteltek, de volt olyan utca, ahol a szennyvízcsatorna fedelét is megemelte a feltörő víz. Több útszakaszon az autók kerekét is ellepte a felgyülemlett víz. A Tapolcai és a Martinovics utca csomópontja mellett a buszpályaudvart és a Sopron utca északi részét is elárasztotta a víz. A kitartó, mintegy egy órás, intenzív esőzés miatt több helyen is fennakadások voltak a közlekedésben és udvarokat is elárasztott az özönvíz.Az Országos Meteorológiai Szolgálat tájékoztatása szerint egy kitartóbb esős periódus beágyazott zápora okozta az özönvizet. Az intenzív csapadékgóc sokáig egy helyben állt a város felett. Keszthelyen belül is nagy különbség volt a csapadék mennyiségében, vasárnap délelőtt az OMSZ mérőállása 9 millimétert regisztrált a város déli részén, míg például a Stromfeld utcában – nem hivatalos mérővel – 34 milliméter csapadékot mértek.

Hársfalvi Ákos – Keszthelyi TV