Tóth Gergely: idén már 50%-ban elkészülhet az új bölcsőde

2024. október 9. (szerda)

Jól halad a Kísérleti utcai bölcsőde építkezése. A munkálatokat Dr. Tóth Gergely polgármester is megtekintette, aki a bejáráson örömmel tapasztalta, hogy megfelelő ütemben zajlik a munka. A projekt várhatóan jövő nyáron fejeződik be, így ősszel már gyermekzsivajtól lesz hangos az intézmény.

Így fog kinézni az új bölcsőde Keszthelyen. A közelmúltban lakossági igény mutatkozott egy új intézmény kialakítására, melyet az egykori Kísérleti utcai óvoda átalakításával oldanak meg. Ezt 420 millió forintos pályázati forrásból tudják megvalósítani. A 28 férőhelyes intézményben természetközeli, élhető teret alakítanak ki. A tervek szerint parkolókat létesítenek, lesznek fedett kerékpár- és babakocsi tárolók, játszótér, párakapuk és kiemelt figyelmet fordítanak az energiahatékonyságra.

Bejárásra hívták meg Dr. Tóth Gergely polgármestert. A találkozón megbeszélték az aktualitásokat, tájékoztatták, hogy hol tartanak a munkálatok. A kivitelező ütemterv szerint halad.

„Én azt gondolom, hogy kiválóan halad. Karácsony előtt reményeink szerint 50%-ig el fog készülni. És nagyon remélem, hogy jövő június előtt, ami hivatalos befejezés, teljesen kész lesz és következő szeptemberben, tehát gyakorlatilag egy év múlva már itt kezdhetnek a bölcsődések, amikor a szülők elmennek munkába.”

A válaszfalak is fenn vannak, megtörtént a födém zsaluzása, most már a betonozás zajlik. A fűtéscsöveket is felhelyezték már. Padlófűtést alakítanak ki és a csoportszobákban plafonfűtés is lesz a nagy tér miatt. A polgármestert elkísérték a kabinet munkatársai is, ők is kíváncsian figyelték az átalakítást.

„Azért kísértem ma el a polgármester urat, mert engem is személy szerint érdekel, hogy hogyan alakul az építkezés. Még a kislányom négy évvel ezelőtt idejárt óvodába, mikor azt bezárták. És ő most már felsős az iskolában, most nagyon beindult a dolog, várom a sikert.” – osztotta meg Dr. Exner Veronika kabinetvezető.

A városvezetés, a kivitelező és más illetékes szakemberek is rendszeresen tartanak helyszíni egyeztetést. Dr. Tóth Gergely úgy fogalmazott, minél előbb szerették volna átvenni a projektetek az előző vezetéstől.

„A következő nagy falat az a szolgálati lakások lesz, amire szintén el van különítve a pénz. Itt egy lépéssel még hátrább vagyunk, de ott is már megkezdődött a bontás és utána nagyon remélem, hogyha sikerül egy másfél-egy éven belül lehetnek olyan szolgálati lakások, amibe fiatal orvosokat, értelmiségieket és más olyan szakembereket, akikre nagyon nagy szüksége van a városnak ide tudunk hívni.” – tette hozzá a városvezető.

A polgármester reméli, ezzel hozzá tudnak járulni ahhoz, hogy legyen Keszthelyen egy olyan szakember gárda, akikre számítani tud a lakosság.

Lendvai Bianka – Keszthelyi TV