Új köztisztasági eszközt kapott a város

2024. április 24. (szerda)

Megérkezett az új kommunális takarítógép, amit tavaly ősszel vásárolt a VÜZ Kft. Az új berendezés teljesen elektromos, így környezetbarát és költséghatékony üzemeltetést tesz lehetővé. A beruházás a Balaton Fejlesztési Tanács pályázatának és önkormányzati támogatásnak köszönhető.

Egyik legfontosabb ügy a városban a tisztaság, ezért már korábban tervezte az önkormányzat egy új köztisztasági eszköz beszerzését.
Pályázat útján nyert el a város tavaly ősszel egy új elektromos seprőgépet, amely környezetvédelmi szempontból is kedvező választás, mert nem bocsát ki szén-dioxidot, zajkibocsátása csekély, alacsony a fenntartási költsége, emellett biztonságos, mert gyengeárammal üzemel.
A gép nagy nyomású járdatisztító funkcióval is ellátott, illetve szemetet is fel tud majd szívni, így biztosan jól ki tudja használni majd a Városüzemeltető Kft.