Új vízszállító gépjármű a Tűzoltóságon

2009. június 5. (péntek)

Egy 2007-ben benyújtott pályázat nyerteseként a keszthelyi tűzoltóság egy Renault Kerax Aquarius vízszállító gépjárművet kapott. Június 5-én a Helikon Kastélymúzeum udvarán ünnepélyes keretek között került sor az új gépjármű átadásra. A rendezvényen köszöntőt mondott dr. Czoma László, a Helikon Kastélymúzeum igazgatója, Kristóf István, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság műszaki főosztályvezetője, Ruzsics Ferenc polgármester és Laczikó Károly tűzoltóparancsnok.

A vízszállító gépjármű 18,1 millió forintos önrész befizetése után került a keszthelyi tűzoltóság használatába. A teljes vételár 80 százalékát a biztosítók bevételéből minden évben befizetett 2%-ból finanszírozzák, míg a fennmaradó önrészt a pályázó tűzoltóság önkormányzatának kell előteremteni. Az önrész előteremtésében a legnagyobb szerepet Keszthely Város Önkormányzata vállalta, majdnem a teljes összeget biztosította. Az Önkormányzat által alapított Keszthely Város és Vonzáskörzete Tűz Elleni Védekezésért Közalapítvány, a kistérség többi 16 önkormányzata által befizetett összegeket kiegészítve, mintegy 2 millió forinttal járult hozzá a teljesítéshez. A vízszállító gépjárművel együtt pályázott bevetési ruha, védőcsizma, védősisak is megérkezett.

(forrás, fotó: Monitor
www.monitormagazin.hu)