Újabb enyhítések a Keszthelyi Piacon

2020. május 25. (hétfő)

Szombattól változik a Keszthelyi Piac látogatási rendje, enyhít a szabályokon Keszthely Város Önkormányzata.

A Keszthelyi Piac április elején nyitotta meg újra a kapuit, ekkor szigorú szabályok mentén lehetett árulni és vásárolni. Fontos volt a szájmaszk viselése és a 1,5 méteres távolság megtartása, de az élelmiszerboltokra, patikákra és drogériákra vonatkozó időkorlátot is bevezették. Emellett csak élelmiszert és palántákat árulhattak a kofák. Az elmúlt hetekben ez utóbbi korlátozást feloldották, már az egyéb termékek is megjelenhettek a piacon. Holnaptól pedig eltörlik az időkorlátot, így életkortól függetlenül bármikor lehet vásárolni. A nyitva tartás is visszaáll a régi rendbe, eszerint szerdán és szombaton 6 és 13 óra között, a többi napokon 7 és 13 óra között tart nyitva a piac. A bejáratnál kézfertőtlenítőket helyeznek el, és a játszóteret valamint az asztalokat is folyamatosan fertőtlenítik.

„Nagy örömmel jelenthetem, hogy Keszthely Város polgármestere döntéseként a holnapi naptól időkorlátozás nélkül, szabadon látogatható a piac. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy maszk nélkül vagy a kötelező távolság betartása nélkül lehet itt vásárolni, de mindannyiunknak öröm, hogy egy újabb szabály, egy kényszerűségből hozott szabály szűnik meg és egy újabb útra térünk, ahol a régi életünkhöz visszatérhetünk.” – tájékoztatott Vozár Péterné, Keszthely alpolgármestere.

Regman Karola – Keszthelyi TV