Újabb fejlesztéseket jelentettek be a Georgikonon

2024. november 28. (csütörtök)
KesztHelyi identitás

Bővül a képzési paletta a MATE Georgikon Campusán, illetve létrejött a Nyugat-Balatoni Turizmus-Vendéglátás Fejlesztési Tanács az egyetem és számos piaci szereplő együttműködésével. Az új fejlesztésekről sajtótájékoztatón számoltak be a Hotel Helikonban. Elhangzott, a cél továbbra is az, hogy piacképes és gyakorlatorientált képzésben részesüljenek a hallgatók.

A Georgikonon – az országban egyedülálló módon – létrejött az Agroturizmus Tanszék, amely összefogja az agrár és a turisztikai képzéseket. Ezen belül indítják el ismét jövő ősszel a turizmus-vendéglátás alapképzést, amelynek keretében vidékfejlesztési, természeti és borturizmusra lehet szakosodni. Az új tanszéken rendkívül színes lesz a képzési paletta.

„Turizmus-vendéglátás BA szaknak a működtetése, az agroturizmus szakirányú továbbképzésnek az elindítása, a fürdőturizmus szakirányú továbbképzésnek az elindítása. Tervezünk felnőttképzéseket elindítani, mint például a vitorlásturizmus felnőttképzés, kézműves termékek a menedzsmentje, lovasturizmus felnőttképzést is szeretnénk indítani.” – tájékoztatott Dr. Szabó Péter, az Agroturizmus Tanszék vezetője.

Nagy Bálint közlekedésért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, a Georgikon a város identitásának fontos része, és nagy öröm, hogy több érdemi eredmény valósult meg a campuson. Rétvári Róbert, a Zala Vármegyei Közgyűlés alelnöke kifejtette, kimeríthetetlen szellemi és gazdasági potenciál van az új tanszékben. Dr. Tóth Gergely, Keszthely polgármestere elmondta, a turizmusnak új utakat kell keresnie, de jó hír, hogy a Georgikonon új lendületet kap az oktatás. Elhangzott, az új tanszék több szempontból speciális.

„Eddig hat tanszékkel működött intézetünk, most a hetedik új, Agroturizmus Tanszékkel bővült. A specialitása a tanszéknek a képzés mellett az, hogy egyedülálló módon az intézetünk rendszerében, kizárólag keszthelyi kollégák dolgoznak benne. Az intézeti struktúrában erre a campusra épülő, és erre a térségre jellemző egységet hoztunk létre.” – tette hozzá Bujdosó Zoltán, a MATE Vidékfejlesztési és Fenntartható Gazdaság Intézet vezetője.

A MATE kiemelt célja az is, hogy együttműködjön a piaci szereplőkkel, illetve az oktatási intézményekkel. Ez fontos egyrészt azért, hogy a hallgatóknak gyakorlati helyet biztosítsanak, másrészt pedig azért, hogy naprakész tudással rendelkező szakemberek hagyják el a campust. Ennek érdekében kötöttek együttműködési megállapodást több környékbeli szállodával, turisztikai szereplővel, illetve középiskolával.

„Mivel mi egy gyakorlatorientált egyetem, képzési hely vagyunk, ezért különösen fontos az, hogy a gazdasági élet meghatározó szereplőivel s napi kapcsolatban álljunk. Ezt szolgálták azok az együttműködések, amelyeket a térség, a Balaton meghatározó idegenforgalmi, turisztikai egyesületeivel, szervezeteivel, képzőhelyeivel kötöttünk a mai nap. Ők jelentik majd a bázist ahhoz, hogy a gyakorlati képzésben támogassanak bennünket.” – tájékoztatott Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora.

A képzések mellett a Georgikon szeretne olyan turisztikai attrakciókat létrehozni, amellyel az idei érkező vendégeket tudják kiszolgálni. Ugyanakkor fontos a tudományos konferenciák szervezése és a nemzetközi kapcsolatok kialakítása is.

Regman Karola – Keszthelyi TV

Képek