Újabb támogatás a belváros rehabilitációjához

2012. december 20. (csütörtök)

A főtér-projekt második ütemének megvalósításához még 106 millió forintos támogatást kapott Keszthely városa.

Az önkormányzat 114 millió forint önerő-támogatásért folyamodott az EU Önerő Alaphoz, melyből több mint 106 millió forintot ítélt meg a nemzeti fejlesztési miniszter. A támogatással jelentősen csökken a beruházáshoz a város saját költségvetéséből vállalt hozzájárulás.

Egyedi elbírálás alapján a Belügyminisztériumtól 160 millió forintot kapott az önkormányzat a város feladatainak biztonságos finanszírozása érdekében. Az önhibáján kívül hátrányos helyzetben levő önkormányzatok számára szétosztott csaknem 28 milliárd forinton felül tíz megyei jogú városnak és huszonhét településnek juttatott ily módon további 32 milliárd forintnyi támogatást a kormány.

Emellett a jövő év első felében várhatók az önkormányzati adósság állam általi átvállalásának konkrétumai is, a tárgyalások várhatóan január-februárban kezdődnek.