Zajlik a nádaratás a Balaton-parton

2023. február 24. (péntek)
A balatoni nádra különösen vigyázni kell, csak meghatározott időben lehet vágni és irtani megfelelő, szigorú engedélyeztetési eljárás után – hívta fel a figyelmet Manninger Jenő. A polgármester elmondta, most a város ezt teszi a Balaton-parton, mert erre is szükség van a szebb, gondozott látkép érdekében.
A medertisztítási munkák megrendelő oldaláról nézve két részre tagolódnak – tette hozzá Vozár Péterné alpolgármester. A strandokat érintő munkák megrendelője a VÜZ Keszthelyi Városüzemeltető Egyszemélyes Nonprofit Kft., míg az egyéb közterületi részek vonatkozásában a szerződő fél Keszthely Város Önkormányzata.
A mederből kiemelt növényzet rövid szikkasztást követően szállítható el, azt követően kerülhet sor a munkavégzéssel érintett zöldterület helyreállítására.